AKTUÁLNĚ: STUDENT FEST ZRUŠEN, HLEDÁME NOVÝ TERMÍN

Zdravím všechny fanoušky,

jak se dalo očekávat Student fest stejně jako všechny ostatní akce nebude moct v dubnu 2020 proběhnout.

Stejně jako vy si neumíme představit tenhle rok bez našeho milovaného festivalu, proto usilovně hledáme nový termín. Situace není příznivá, ale není ztracená, pokusíme se využít krizi jako šanci a všechno ještě o fous vylepšit.

Za tým Student festu. J. A. Komenský.

mládí, hudba, umění, kreativita, zábava

Student Fest je oslavou mládí, nespoutanosti a především studentské pospolitosti – je jedno, zda je student na jevišti nebo pod ním. Od svých začátků v roce 2009 se Student Fest postupně rozrostl v jednu z největších studentských akcí v ČR. Desítky koncertů, divadel, vystoupení a výstav mladých umělců, předášky, workshopy, happeningy a další akce v samotném srdci Prahy – to je Student Fest, který každoročně láká tisíce návštěvníků.

Základním kamenem programu je festivalová hudební noc, kdy se během jednoho večera na mnoha scénách představí desítky mladých kapel a djs. Festival však nabízí též několikadenní bohatý doprovodný program. Vedle hudebního programu tak stojí nehudební umělecký, vzdělávací a interaktivní program. Samostatná část programu je věnována též vzdělávání a rozvoji právě mladých umělců, kteří často sami na festivalu vystupují.

Festival Student Fest je zaměřen hlavně na mladé publikum a představuje veřejnosti mladé, převážně středoškolské umělce. Jeho hlavními cíly jsou tak podpora mladých nadějných umělců, podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě a cílevědomému myšlení a kulturní rozvoj mladého publika.

Akci organizuje Nerudný fest.cz ve spolupráci s vybranými studenty. Ti při organizaci festivalu získávají cenné pracovní zkušenosti a udávají projektu náboj a směr, který je blízký jim i jejich vrstevníkům